Partia Zieloni opiera się na trzech zasadach Solidarności społecznej, demokracji i ekologii. Temu wszystkiemu zaprzeczają działające obecnie nacjonalistyczne organizacje polityczne działające w Polsce. Dlatego kiedy działają – nasza organizacje aktywnie wspiera działania, które wykluczają dyskryminację, nienawiść i niszczenie środowiska.

Dziś odbywa się manifestacja Patriotów i Narodowców z Górnego Śląska zaczynają przemarsz od Pomnika Powstań Śląskich i idą pod Pomnik Korfantego. W założeniu wygląda to dumnie i wspiera tradycję naszego regionu. Rzeczywistość jest jednak całkiem inna.

Ci sami ludzie w 2017 pod tym samym pomnikiem Wojciecha Korfantego wieszali na szubienicach, symbolicznie tych polityków, którzy byli im przeciwko. Rok później pod przykrywką rocznicy wybuchu trzeciego powstania maszerowali z rasistowską organizacją White Boys Jaworzno, niszczyli flagi unii europejskiej, a okrzykami i działaniami wyraźnie dawali znać, ze nie jest to pokojowa manifestacja.

zdj.: Efka de~commonswiki (cc-sa 3.0) www.wikimedia.org

Przy czym to nie tylko dzisiejsza akcja. Nacjonalistyczne organizacje od lat próbują działać politycznie. Wprowadzają swoje brutalne metody przemocy do przestrzeni publicznej, działając na szkodę Polski. Starają się ukryć swoje fascynacje faszyzmem wspierając schroniska i składając kwiatki.

Działają przeciwko solidarności społecznej – wspierają, ale tylko „swoich”. Wszyscy „inni” zaś są wrogami, czy to mniejszości seksualne, czy wspierający inne partie, religie, rasy. Tylko „prawdziwi Polacy” mogą liczyć na wsparcie, a to kto jest prawdziwy, a kto nie – określa grupa.

Działają przeciw demokracji, zwalczając swoich wrogów politycznych nie tylko poprzez lepsze hasła i programy, ale poprzez ryk i przemoc. Pobicia, podpalenia, race i kamienie – są akceptowane w repertuarze ich walki politycznej.

Są przeciwko ekologii. Hasła ich liderów o tym że prastare lasy mogą żyć tylko dzięki leśnikom sprzedającym drewno, wspieranie każdego przemysłu który zabija zwierzęta, kłamstwa o braku zmian klimatu, stawianie na stare, monopolistyczne technologie energetyczne, zamiast na nowoczesne oparte o wiatr i słońce – to działania przeciwko krajowi w którym żyją.

Grupy samolubnych egoistów, budujących tylko dla siebie, a wykluczających innych – są zaprzeczeniem tego o co walczą Zieloni, czyli o zgodność, równość i ekologię.

Dwa lata temu stawiali szubienice. Rok temu „świętowali” trzecie Powstanie Śląskie W tym troku opowiadają o wsparciu setnej rocznicy pierwszego Powstania Ślaskiego. Jednak Partia Zieloni i ludzie świadomi historii tej ziemi nie dajemy się nabrać. Dzisiaj również będziemy pilnować by naziole nie przejmowały naszych miast i będziemy tam gdzie trzeba. Widzimy się dziś, od 13:00 pod pomnikiem Powstań Sląskich.

https://www.facebook.com/events/1041642152697443/